DOLAR 32,2869 0.06%
EURO 34,8494 0.04%
ALTIN 2.434,540,12
BITCOIN 20228092.37678%
İstanbul
17°

KAPALI

04:00

SABAHA KALAN SÜRE

BTC’den Çıkan Kurumsallar, ETH Coin ile 4’üne Yatırım Yapıyor

BTC’den Çıkan Kurumsallar, ETH Coin ile 4’üne Yatırım Yapıyor

ABONE OL
7 Mayıs 2024 15:52
BTC’den Çıkan Kurumsallar, ETH Coin ile 4’üne Yatırım Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto varlık yatırım ürünleri, son dört haftadır art arda para çıkışları görerek zorlu bir dönemden geçiyor. Bu durum, yeni Bitcoin ETF’lerinin lansmanına rağmen, yatırımcıların son zamanlarda düşen fiyatlardan endişe duyduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz hafta, toplam 251 milyon dolarlık çıkışlarla Bitcoin yine en çok etkilenen varlık oldu. Buna karşın, Ethereum yedi haftalık çıkış serisini kırarak 30 milyon dolarlık giriş gördü. Avalanche, Cardano ve Polkadot gibi bazı altcoin’ler de küçük miktarlarda girişler yaşadı. Hong Kong’da spot Bitcoin ve ETH coin ETF’lerinin başarılı lansmanı, haftanın tek parlak noktasıydı. Bu ETF’ler, ilk işlem haftasında 307 milyon dolarlık giriş gördü.

Bazı kripto para ürünlerinden fon çıkışı var

Kripto varlık yatırım ürünleri üst üste dördüncü haftada da çıkış görmeye devam etti ve toplam 251 milyon ABD doları çıkış yaptı. Bu, Hong Kong’da, ticaretin ilk haftasında 307 milyon ABD doları giriş sağlayan spot bazlı ETF’lerin başarılı bir şekilde başlatılmasına rağmen gerçekleşti. Çıkışlar öncelikle 504 milyon ABD dolarının kripto varlık yatırım ürünlerinden ayrıldığı ABD’de yoğunlaştı. Kanada, İsviçre ve Almanya’da da sırasıyla 9,6 milyon ABD Doları, 9,8 milyon ABD Doları ve 7,3 milyon ABD Doları tutarında çıkış yaşandı.

BTC çıkışlarını ETH coin girişleri dengeledi

Bitcoin, Bitcoin yatırım ürünlerinden ayrılan 284 milyon ABD doları ile çıkışların ana itici gücü oldu. Bu, hafta boyunca çıkış gören tek kripto varlıktı. Öte yandan Ethereum, Ethereum yatırım ürünlerine 30 milyon dolar akarak yedi haftalık çıkış serisini kırdı. Bir dizi altcoin de giriş gördü; Avalanche, Cardano ve Polkadot sırasıyla 0,5 milyon ABD Doları, 0,4 milyon ABD Doları ve 0,3 milyon ABD Doları ile en önemli girişleri yaşadı.

Kripto varlık yatırım ürünlerinden çıkışlar muhtemelen Bitcoin fiyatındaki son düşüşten kaynaklanıyor. ABD’de yeni ihraç edilen ETF’lerin ortalama alım fiyatının Bitcoin başına 62.200 dolar olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin fiyatının bu seviyenin %10 altına düşmesi yatırımcılardan otomatik satış emirlerini tetiklemiş olabilir.

Hong Kong’daki ETF’lerde durum ne?

Hong Kong’da spot bazlı Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinin başarılı bir şekilde piyasaya girmesi, kritikti. Zira verilere göre, kripto varlık yatırım ürünleri endüstrisi için parlak bir nokta sağladı. ETF’lere, ticaretin ilk haftasında 307 milyon ABD Doları tutarında bir akış görüldü. Bu, yatırımcıların Hong Kong piyasasına olan ilgisinin güçlü olduğunu gösteriyor.

Genel olarak geçen hafta, kripto varlık yatırım ürünleri açısından karışık bir haftaydı. Çıkışlar hakim olmaya devam ederken, Hong Kong’da ETF’lerin başarılı bir şekilde piyasaya girmesi dikkat çekti. Zira bu varlık sınıfına hala önemli bir ilginin olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatının yatırımcı duyarlılığını nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP